Główna E Wakeboarding

Wakeboarding

Wakeboarding powstał z połączenia narciarstwa wodnego, surfingu i snowboardingu. To sport wodny polegający na ślizganiu się po powierzchni wody na desce, gdzie prędkość osiąga się trzymając linę ciągniętą przez motorówkę lub specjalny wyciąg do wakeboardingu. To drugie rozwiązanie stało się w ostatnich latach bardzo popularne,  a w regionie pełnym jezior – takim jak Wielkopolska – nie może zabraknąć miejsc przygotowanych do uprawiania tego sportu.

wakeboarding w wielkopolsce

Gdzie na wakeboard w Wielkopolsce?

W Wielkopolsce znajduje się kilkanaście wake parków czyli obiektów do uprawiania wakeboardingu, wyposażonych w wyciągi, pomosty startowe oraz rampy do trików. Przedstawiamy najciekawsze z nich.

Poznań i okolice


Wake Park Malta

Położony w samym centrum Poznania, na jeziorze Malta. Doskonałe położenie sprawia, że na wakeboard można pojechać nawet tramwajem (przystanek Rondo Rataje). Warto jednak sprawdzić kalendarz zawodów wioślarskich, podczas których wake park jest nieczynny.

wakeparkmalta.pl
+48 695 485 219
al. Jana Pawła II
61-130 Poznań

Wake Spot Owińska

Owińska to wiś w gminie Czerwonak, na północ od Poznania. W miejscu dawnych żwirowni utworzono kąpielisko i plażę Tropicana oraz powstał wyciąg nart wodnych. Do dyspozycji zawodników jeden wyciąg dwumasztowy. Dla początkujących poza klasycznym wakeboardem przygotowano pontony, zapewniające równie wiele emocji.

www.wakespot.pl
+48 724 413 897
ul. Plażowa 1
62-005 Owińska

Wake City Stęszew

Na południowy zachód od Poznania, w Stęszewie, na jeziorze Lipno znajduje się Wake City – obiekt doskonały dla początkujących i dla zaawansowanych. Dysponuje dwoma wyciągami Sesitec, wyposażonych w przeszkody firmy Unit. Wake City oferuje zawodnikom również szatnie i zaplecze socjalne. A po zabawie można rozgościć się w barze na brzegu jeziora. Dojazd drogą 196 z centrum miasta, albo też drogą ekspresową S5 (węzeł Stęszew).

www.wakecity.pl
+48 530 88 44 88
ul. Bolesława Chrobrego 81a
62-060 Stęszew

Kuwaka Wake Pobiedziska

Znajduje się na jeziorze Biezdruchowo, w granicach miasta Pobiedziska. Obiekt dysponuje wyciągiem firmy Primus o długości 200 metrów i przeszkodami na torze (kickery i box). Miejsce doskonałe zarówno dla gości indywidualnych, jak i dla grup. Możliwa organizacja imprezy integracyjnej. Poza wake boardem dostepna wypożyczalnia kajaków i organizacja spływów. Na wodniaków czeka również bar z widokiem na jezioro.

www.kuwakawake.pl
+48 667 946 676
ul. Kiszkowska 21
62-010 Pobiedziska

Wake Park Kórnik

Najnowsze miejsce na turystycznej mapie Kórnika. Położony na zachodnim brzegu Jeziora Kórnickiego (w pobliżu przystani stateczku wycieczkowego i Tawerny pod Żaglami) obiekt jest wyposażony w wyciąg firmy Primus. Dodatkowo przygotowano przeszkody na wodzie – kicker i fun box, które uatrakcyjniają pływanie tym bardziej doświadczonym riderom.

wakepark-kornik.pl
+48 668 688 766
ul. Błonie (przy plaży)
62-035 Kórnik

Wake Place Śrem

WakePlace to miejsce stworzone przez osoby dla których wakeboard stał się życiową pasją. WakePark w Śremie opiera się na doskonałych wyciągach Sesitec. Do dyspozycji użytkowników są 2 tory o długości 180 i 160 m., wzdłuż których ustawiono 4 figury (2 x Kicker L, Rura 18 m oraz Rooftop 20 m) oraz rurę karbowaną, butterbox, Olliebarier + mały kicker. WakePlace znajduje się na ulicy Jeziornej, przy Plaży Miejskiej w Śremie. Strzeżone kąpielisko, leżaki, beach bar, rowery wodne i kajaki.

www.wakeplace.pl
+48 695 485 219
ul. Jeziorna (Plaża Miejska)
Śrem

wakeboard poznań

Zachodnia i północna Wielkopolska


Wake Park Sieraków

Położony w sercu Krainy 100 Jezior, jednego z najpiękniejszych zakątków Wielkopolski, Wake Park Sieraków to miejsce które idealnie wpisuje się w klimat okolicy słynącej ze sportów wodnych. Położony na jeziorze Jaroszewskim, na południe od Sierakowa, w sąsiedztwie plaży i kąpieliska. Na odwiedzających czeka dwu słupowy wciąg Primus-duo wraz z przeszkodami. Po pływaniu można chillować na leżakach i skorzystać z baru.

www.facebook.com/wakeparksierakow
+48 721 134 428
ul. Poznańska 28
64-410 Sieraków

Wakepark w Margoninie

Najstarszy wakepark w Wielkopolsce i jeden z największych w Polsce. Położony nad jeziorem Margonińskim w północnej części regionu. W jego sąsiedztwie znajduje się duży ośrodek wypoczynkowy, piaszczysta plaża oraz liczne bary i restauracje. Wyciąg czterosłupowy, o długości 960 metrów, wyposażony w sześć różnych przeszkód. Przy wyciągu nart wodnych w Margoninie działa również szkółka Wakeboardowa.

margoninsport.pl
Plaża w Margoninie
64-830 Margonin

wakeboarding w wielkopolsce

Wschodnia Wielkopolska


Wakepark Skorzęcin

Wakepark nad jeziorem Niedzięgiel w Skorzęcinie, tuż obok piaszczystej plaży i ośrodka wypoczynkowego. Długość toru wynosi 400m i jest on wyposażony w kickera i 18 metrowego slidera na których można wykonywać triki i akrobacje. Pracą wyciągu steruje operator.

+48 888 610 835
al. Plażowa
62-215 Skorzęcin

Wakepark Gniezno

Obiekt zlokalizowany nad jeziorem Winiary w Gnieźnie, w pobliżu miejskiej plaży. Wakepark oparty jest na wyciągu 2.0 marki Sesitec, z profesjonalnymi przeszkodami od Wake Toys.

Spokojna
62-200 Gniezno
+48 737 440 066

Wakepark Ślesin

Wakepark znajduje się nad jeziorem Mikorzyńskim w Ślesinie, zaledwie kilka kilometrów na północ od Konina. Wyposażony w wyciąg 2.0 i tor o długości 200 metrów, na którym znajdują się przeszkody: box, kicker oraz spine kicker. Tor jest oświetlony.

Stary Półwiosek 30A
62-561 Ślesin
+48 666 553 666

Pozostałe


Wakepark Piaski

Jedyny wyciąg wakeboardowy w południowej Wielkopolsce. Zlokalizowany nad sztucznym zbiornikiem Piaski-Szczygliczka w miejscowości Ostrów Wielkopolski. Posiada tor o długości 170 metrów, na którym znajduje się jeden kicker.

ul. Plażowa
Ostrów Wielkopolski
+48 721 064 033

Skip to content