Home 9 Obiekt 9 Przystań w Sierakowie

Przystań w Sierakowie

nie
nie
tak
nie
nie
0.2 km
nie
nie
nie
nie
1.7 km

Przystań na Warcie w Sierakowie (xxx km) składa się z dwóch części. Na lewym brzegu rzeki (centrum miasta) znajduje się umocnione nabrzeże, wyposażone w pływające pomosty, parking i miejsca do cumowania łodzi. Na prawym brzegu (dzielnica Piaski) znajduje się natomiast nieutwardzone, ale dostępne nabrzeże, posiadające slip, wiaty piknikowe oraz miejsce na ognisko.

Przystań jest otwarta dla wszystkich użytkowników, nie są pobierane na niej opłaty jednak obiekt nie jest monitorowany czy dozorowany. Postój na miejscach parkingowych również jest bezpłatny. Na przystani nie ma dostępu do wody czy prądu. Nie ma natomiast problemu ze znalezieniem noclegu lub restauracji w mieście, które jest bardzo popularne wśród turystów.

Zobacz w pobliżu

Sieraków to jedno z najpopularniejszych w Wielkopolsce miejsc na weekendowy wypoczynek. W mieście warto wybrać się na spacer po rynku i okalających go uliczkach. Najokazalszym budynkiem jest barokowy kościół NMP Niepokalanie Poczętej, nazywany perłą Sierakowa. Płynąc Wartą w kierunku przystani nie sposób przegapić również stojącego na jej lewym brzegu zamku rodu Opalińskich, z którego do naszych czasów zachowało się jedno skrzydło, obecnie siedziba muzeum. W pobliżu znajduje się również Stado Ogierów Sieraków wraz z zabytkowym zespołem architektonicznym.

Sieraków to jednak przede wszystkim serce Krainy 100 Jezior. Obejmuje ona Sierakowski Park Krajobrazowy wraz z przyległościami, oferując liczne jeziora, gęste bory sosnowe Puszczy Noteckiej, malownicze śródlądowe wydmy oraz gęstą sieć szlaków pieszych i rowerowych. Na miłośników sportów wodnych czekają atrakcje pobliskiego jeziora Jaroszewskiego, z bazą kajakową i żeglarską oraz wake parkiem.

Kontakt

ul. Wieleńska 64-410 Sieraków  
 
 
Skip to content