Home 9 Obiekt 9 Przystań Santok

Przystań Santok

tak
tak
tak
nie
tak
1 km
tak
tak
tak
tak
12 km

Marina położna jest u ujścia Noteci do Warty (wejście do basenu portowego znajduje się na Noteci) we wsi Santok. Można się tutaj zatrzymać zarówno płynąc głównym przebiegiem Wielkiej Pętli Wielkopolski, jak i planując rejs Wartą w kierunku Gorzowa. Marina Santok oferuje rozbudowaną infrastrukturę, w tym pole namiotowe, pokoje gościnne, parking oraz miejsca biwakowe. Dla wodniaków do dyspozycji są prąd i woda na kei oraz bezpłatne wifi na terenie obiektu. Marina jest dozorowana. Najbliższa stacja benzynowa znajduje się w odległości 12 km, jednak po wcześniejszym uzgodnieniu możliwy jest dowóz paliwa przez obsługę mariny.

Dodatkowo Marina Santok posiada wypożyczalnię kajaków oraz innego sprzętu wodnego, a także wypożyczalnię rowerów trekkingowych z przyczepkami dla dzieci. Rozległy teren mariny pozwala na organizację dużych spływów kajakowych czy imprez integracyjnych.

Zobacz w pobliżu

Przed wiekami Santok był jednym z najważniejszych grodów w państwie Piastów, dzisiaj jest dużą wsią położoną u ujścia Noteci do Warty. Pozostałości grodziska można zwiedzić na lewym brzegu Warty, na który należy przepłynąć promem. Znajduje się tam ścieżka edukacyjna, prowadząca dalej do rezerwatu Santockie Zakole. Liczne starorzecze i oczka na obszarze rezerwatu wodne tworzą świetne warunki do obserwacji ptaków – zaobserwowano około 177 różnych gatunków.

Na wysokim prawym brzegu Warty, ponad wsią, wznosi się kamienna wieża widokowa z 1936 roku, z której szczytu rozpościera się rewelacyjna panorama okolicy. Warto również zobaczyć neogotycki kościół św. Józefa z połowy XIX wieku oraz starszą o 100 lat drewnianą dzwonnicę.

Kontakt

ul. Gorzowska 37 66 - 431 Santok  
+48 501 195 595
 
 marina@santok.pl
Skip to content