Home 9 Obiekt 9 Stary Port w Międzychodzie

Stary Port w Międzychodzie

tak
tak
tak
tak
tak
0.3 km
tak
tak
nie
nie
0.5 km

Zrewitalizowany dawny port rzeczny na Warcie w Międzychodzie (128 km) zaprasza do rzucenia kotwicy. Stanica wodniacka zarządzana jest przez Międzychodzkie Towarzystwo Turystyki i Sportów Wodnych. Obiekt posiada rozległy basen portowy i jest przystosowany do obsługi nawet dużych jachtów i łodzi mieszkalnych.

Dla wodniaków przygotowano slip do wodowania łodzi o szerokości do 5 m., pomosty, cumowisko, hangar. Możliwość noclegu na miejscu, zaplecze kuchenne i sanitarne, sala kominkowa. Pole biwakowe, miejsce dla kamperów, przyłącze prądu, zrzut ścieków. Możliwość dowozu paliwa. Na miejscu działa wypożyczalnia kajaków i sprzętu wodnego, posiadająca 15 rowerów turystycznych i 10 kajaków.

Zobacz w pobliżu

Zatrzymując się w Międzychodzie należy obowiązkowo wybrać się na spacer do starej, zabytkowej części miasta, która do dzisiaj zachowała układ sięgający XV – XVI wieku. Z tej epoki pochodzi rynek, od którego odchodzą wąskie zaułki nazywane gaskami oraz kościół Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. Symbolem miasta jest tak zwana laufpompa, czyli ozdobne, wykonane z żeliwa ujęcie wód artezyjskich, o składzie typowym raczej dla górskich uzdrowisk. Międzychód okala położone w jego centrum jezioro, które jest doskonałym miejscem na spacery. Na dalszą wędrówkę można wybrać się do położonego na wschód od miasta rezerwatu Kolno Międzychodzkie.

Położony w Krainie 100 Jezior Międzychód to również świetna baza wypadowa do kilku dalszych wycieczek. Około 7 km na południe leży wieś Kamionna, z pięknym gotyckim kościołem – najstarszym w okolicy. Tuż obok znajduje się dolina rzeki Kamionki, od której wieś bierze swoją nazwę, a która przypomina górski potok wcinający się między wzgórza. Niezwykle ciekawym miejscem jest wreszcie Ośrodek Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, który prezentuje szlak ginących zawodów oraz zaprasza do udziały w warsztatach z plecionkarstwa czy ręcznego wyrobu świeczek.

Kontakt

ul. Portowa 8a Międzychód  
+48 606 874 136
 www.motowodniacy.pl
 motowodniacy@wp.pl
Skip to content