Home 9 Obiekt 9 Przystań Popiel w Kruszwicy

Przystań Popiel w Kruszwicy

tak
tak
tak
tak
tak
0.6 km
tak
tak
tak
nie
1.5 km

Położona w zatoce jeziora Gopło przystań żeglarska i motorowodna Klubu Żeglarskiego Popiel to idealne miejsce nie tylko na zacumowanie łodzi podczas rejsu po Wielkiej Pętli Wielkopolski, ale też świetna baza do cumowania jednostki pływającej przez dłuższy czas. Do dyspozycji wodniaków są pomosty pływające, z dostępem do wody i prądu na kei oraz pełne zaplecze techniczne i socjalne – prysznice, toalety, hangary dla łodzi, slip oraz warsztaty szkutnicze.

W pobliskim Hotelu Sportowym można znaleźć komfortowy nocleg oraz wyżywienie. W samym mieście znajduje się wiele restauracji oraz punktów gastronomicznych. Dla turystów czeka również wypożyczalnia kajaków i sprzętu pływającego.

Zobacz w pobliżu

W średniowieczu jezioro Gopło nazywane było „słowiańskim morzem”. Swoje miejsce miało w licznych legendach, z których najbardziej znana dotyczy króla Popiela, którego za niegodziwość zjadły myszy. Do legendy nawiązuje nazwa górującej nad jeziorem Mysiej Wieży. Tak naprawdę jest to pozostałość zamku wzniesionego przez Kazimierza Wielkiego. Kruszwica to urokliwe pałuckie miasteczko, po którym warto wybrać się na spacer. Zajrzeć należy koniecznie do romańskiego kościoła kolegiackiego pw. św. Piotra i Pawła – jednego z ciekawszych zabytków na Szlaku Piastowskim.

Kontakt

ul. Żeglarska 1 88-150 Kruszwica  
+48 601-419-014
 http://www.kzpopiel-kruszwica.org
 
Skip to content