Home 9 Obiekt 9 Przystań Ośrodka Gwarek

Przystań Ośrodka Gwarek

tak
nie
tak
nie
tak
2 km
tak
nie
tak
tak
3 km

Przystań Ośrodka Gwarek (km 18,25) znajduje się na wschodnim brzegu Jeziora Ślesińskiego. Do dyspozycji jest 6 miejsc postojowych, dostęp do prądu i wody oraz miejsce na ognisko. Istnieje możliwość przechowania łodzi w okresie zimowym w hangarze.

W ośrodku dostępnych jest wiele dodatkowych atrakcji m.in. własna plaża, molo, pole do mini golfa, boiska, chata grillowa, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz wypożyczalnia rowerów turystycznych. Posiłek możemy zjeść w smażalni ryb lub restauracji, która serwuje regionalną kuchnię.

Zobacz w pobliżu 

Ślesin to obecnie jeden z większych w Wielkopolsce ośrodków wypoczynkowych i sportów wodnych. Oprócz możliwości uprawiania wszelakich rodzajów turystyki wodnej, w okolicach miasta znajdziemy ponad 200 km szlaków rowerowych. Na zachodnim brzegu Jeziora Mikorzyńskiego znajdują się bulwary z zapleczem sportowo-rekreacyjnym oraz pomostami do cumowania łodzi. Warto zobaczyć też łuk triumfalny zwany Bramą Napoleona. Został zbudowany w 1812 r., prawdopodobnie na cześć Napoleona Bonaparte, podążającego na wojnę z Rosją.

Kontakt

ul. Leśna 5, 62-561 Ślesin  
+48 691 704 133
 www.gwarekslesin.pl
 recepcja@gwarekslesin.pl
Skip to content