Home 9 Obiekt 9 Przystań Obrzycko

Przystań Obrzycko

tak
nie
tak
nie
nie
1 km
tak
nie
nie
nie
1.3 km

Oddana w 2014 roku przystań na Warcie w Obrzycku, znajduje się na prawym brzegu rzeki, zajmując naturalne obniżenie za jedną z ostróg rzecznych. Powstała tak zatoka zastępuje basen portowy. Przystań posiada umocnione nabrzeże oraz pomost do cumowania. Obok znajduje się również slip, wiata piknikowa oraz miejsce na ognisko. Do dyspozycji turystów jest również parking na kilkadziesiąt pojazdów (nawierzchnia gruntowa).

Przystań jest dostępna przez cały rok. Nie posiada stałej obsługi i nie jest dozorowana. Na miejscu nie ma możliwości podłączenia prądu lub wody, są jednak dostępne toalety przenośne. W Obrzycku działają trzy restauracje: Na Skarpie, Eol i Port Obrzycko.

Zobacz w pobliżu

Obrzycko to jedno z najmniejszych miast w Wielkopolsce, jednak pełne urokliwych zakątków i z kilkoma ciekawymi zabytkami. Najważniejszym jest barokowy  kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła z 1714 roku. Pośrodku kameralnego rynku stoi ceglany ratusz, z wieżą zegarową. Wygląda on dokładnie tak, jak powinien ratusz małego miasteczka. Co go wyróżnia to renesansowe okno, przywiezione przez Atanazego Raczyńskiego aż z Portugalii. Do rodziny Raczyńskich (bocznej gałęzi rodu z Rogalina) należał znajdujący się na prawym brzegu Warty elegancki pałac. Obecnie mieści się w nim obiekt szkoleniowo-konferencyjny UAM, ale park i dziedziniec pałacu są otwarte dla zwiedzających.

Kontakt

Zielonagóra 64-520 gmina Obrzycko  
 
 
Skip to content