Home 9 Obiekt 9 Przystań Kowale

Przystań Kowale

tak
tak
nie
nie
tak
0.2 km
nie
tak
tak
nie
1 km

Przystań Kowale to prywatna przystań na Warcie, położona na jej lewym brzegu, w granicach miasta Oborniki (205,7 km). Przystań nie posiada basenu portowego, ale oferuje możliwość cumowania (w tym na dłuższy czas) przy pomostach i bezpośrednio przy brzegu. Na wodniaków czekają łazienki, dostęp do prądu i wody na kei. Integralną częścią przystani jest pole namiotowe, z miejscem na ognisko i wiatami piknikowymi.

Dodatkowe atrakcje

Właściciele oferują wypożyczalnię kajaków oraz organizację spływów kajakowych oraz tratwami. Na miejscu działa również pole namiotowe z pełnym węzłem sanitarnym. Na polu namiotowym obowiązuje cisza nocna. Dla gości przygotowano ponadto kameralną saunę. Kilkadziesiąt metrów od przystani duży sklep spożywczy.

Zobacz w pobliżu

Przystań Kowale znajduje się około 500 metrów od rynku w Obornikach. Warto wybrać się na krótki spacer po mieście, a w jego trakcie zajrzeć do gotyckiego kościoła NMP Wniebowziętej oraz do szachulcowego kościoła pw. Świętego Krzyża. Szczególnie atrakcyjne są spacery wzdłuż uchodzącej tutaj do Warty rzeki Wełny, której brzegi chroni Rezerwat Słonawy. Szlak spacerowy prowadzi do Łazienek Obornickich oraz do pobliskiej krytej pływalni. Nieco dalej znajduje się również park linowy Adrenalina.

Kontakt

ul. Szamotulska 18 64-600 Oborniki  
+48 503 754 656
 www.przystankowale.pl
 przystankowale@o2.pl
Skip to content