Home 9 Obiekt 9 Przystań Gosławice

Przystań Gosławice

tak
tak
tak
tak
tak
km
tak
tak
nie
nie
km

Ośrodek Wypoczynkowy ,,Przystań Gosławice” znajduje się na południowym brzegu Jeziora Pątnowskiego (km 9,00), które wraz z jeziorami Mikorzyńskim i Ślesińskim tworzy kanał żeglowny łączący Wartę z Gopłem. Przystań na północy Konina odwiedzana jest przez amatorów żeglarstwa i windsurfingu, którzy dzięki nieosłoniętym brzegom jeziora mają zapewnione sprzyjające wiatry.

Na terenie ośrodka znajduje się strzeżone kąpielisko, domki rekreacyjne, przystań żeglarska, fit park, plac zabaw oraz boisko do piłki plażowej. Przystań oferuje około 45 miejsc postojowych przy dwóch pomostach, możliwość podłączenia do prądu, całodobowe sanitariaty, wypożyczalnię sprzętu wodnego oraz wygodny slip. Sezon turystyczny trwa od 1 maja do 30 września.

 Zobacz w pobliżu 

Największymi atrakcjami w okolicy są gotyckie budowle: zamek rycerski i kościół pw. św. Andrzeja Apostoła. Nietypowa świątynia z ośmioboczną nawą nakryta jest unikalnym sklepieniem wspartym na jednym filarze w centrum kościoła. Będąc w środku warto przyjrzeć się kolekcji średniowiecznych herbów rycerskich. Znajdujący się w pobliżu murowany gotycki zamek był jednym z pierwszych zamków prywatnych na ziemiach polskich. Mieści się tu Muzeum Okręgowe. Obok zamku znajduje się mały skansen składający się z zagrody chłopskiej, dwóch wiatraków i kuźni.

Kontakt

 
4866822661
4863247121
 www.przystangoslawice.pl
 
Skip to content