Home 9 Obiekt 9 Przystań „Agrokeya” Chorzępowo

Przystań „Agrokeya” Chorzępowo

tak
tak
tak
nie
tak
1 km
tak
tak
tak
tak
8 km

Chorzępowo to niewielka wieś w połowie drogi z Sierakowa do Międzychodu. Na prawym brzegu Warty znajduje się prywatna przystań i gospodarstwo agroturystyczne Agrokeya. Przystań posiada pomost pływający, położony w niewielkiej zatoce oraz slip dla łodzi i kajaków. Dostęp do prądu, wody, pryszniców.

Do dyspozycji gości domki letniskowe, pole namiotowe oraz unikatowy domek na wodzie. Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów, zorganizowania spływu kajakowego lub rejsu po rzece. Na turystów czeka również tawerna oraz miejsce do grillowania i rozpalenia ogniska.

Zobacz w pobliżu

Chorzępowo położone jest w dolinie Warty, na skraju Puszczy Noteckiej. To idealne tereny na długie piesze lub rowerowe wycieczki, grzybobrania czy relaks nad jednym z wielu akwenów Krainy 100 Jezior. Szczególnie atrakcyjne są śródlądowe wydmy, znajdujące się na północ od Warty. Tereny te cieszą się również wielką popularnością wśród miłośników wędkowania.

Warto też wybrać się na wycieczkę do pobliskiego Sierakowa. Najokazalszym budynkiem miasteczka jest barokowy kościół NMP Niepokalanie Poczętej. Płynąc Koniecznie należy również zajrzeć do stojącego na lewym brzegu Warty zamku rodu Opalińskich, z którego do naszych czasów zachowało się jedno skrzydło – obecnie siedziba muzeum. W pobliżu znajduje się również Stado Ogierów Sieraków wraz z zabytkowym zespołem architektonicznym.

Kontakt

Chorzępowo 79 64-410 Sieraków  
+48 791 533 632
4861295403
 www.chorzepowo.pl
 grzegorzborowski1@gmail.com
Skip to content