Home 9 Obiekt 9 Marina w Gorzowie Wielkopolskim

Marina w Gorzowie Wielkopolskim

tak
tak
tak
nie
tak
0.4 km
tak
nie
nie
nie
1.3 km

Gorzowska Marina usytuowana na prawym brzegu Warty, przy ulicy Żeglarskiej – około 3 km od centrum Gorzowa (należy płynąć w dół rzeki). Marina dysponuje basenem jachtowym 0,70 ha pozwalając na przebywanie w nim jednorazowo 15 jachtów motorowych. Możliwe jest podłączenie prądu i wody na kei, dla wodniaków dostępne są prysznice i toalety. Do dyspozycji jest również slip. Najbliższa stacja benzynowa znajduje się w odległości 1300 m, ale możliwy jest dowóz paliwa przez obsługę mariny. Teren jest monitorowany, jednak nie posiada stałego dozoru.

Integralną częścią Mariny Gorzów jest restauracja, zapewniająca nie tylko świetną kuchnię, ale również zajmująca się organizacją przyjęć (weselnych, komunijnych itp.) oraz konferencji i spotkań biznesowych. Ponadto istnieje możliwość wynajęcia katamaranu.

Zobacz w pobliżu

Gorzów Wielkopolski to jedna z dwóch stolic województwa lubuskiego, duży węzeł komunikacyjny i jedno z największych miast nad Wartą, tak więc zwiedzania jest tutaj na więcej niż jeden dzień. Niestety znaczna część Starego Miasta spłonęła podpalona przez Armię Czerwoną, jednak nadal nad Gorzewem dumnie wznosi się katedra pw. Wniebowzięcia NMP z XIV wieku. Sąsiadujące z nią Stary Rynek to rozrywkowe i kawiarniane centrum miasta. W innych dzielnicach, szczególnie w pochodzącym z XIX wieku Nowym Mieście zachowało się znacznie więcej starej architektury, w tym secesyjne wille i historyzujące budynki publiczne. Zachowały się również fragmenty średniowiecznych murów obronnych.

Miejscem, które szczególnie zasługuje na odwiedzenie to gorzowskie bulwary nad Wartą. To nie tylko świetne miejsce na spacer, ale można tam też rozgościć się w jednej z licznych knajpek, popływać stateczkiem wycieczkowym a w sezonie wziąć udział w licznych imprezach i koncertach. Bulwar Nadwarciański to także miejsce tradycyjnego świętowania żużlowców Stali Gorzów. Stadion klubu można zobaczyć na lewym brzegu Warty.

Kontakt

ul. Żeglarska 21 66-400 Gorzów Wielkopolski  
+48 733 328 963
 www.marinagorzow.pl
 restauracja@marinagorzow.pl
Skip to content