Home 9 Obiekt 9 Marina Nakło

Marina Nakło

tak
tak
tak
tak
tak
0.5 km
tak
tak
nie
tak
0.6 km

Ukończona w 2014 roku nowoczesna przystań w Nakle nad Notecią składająca się z bosmantu, kapitanatu, warsztatu szkutniczego oraz hangaru do przechowywania sprzętu wodnego. Do dyspozycji turystów jest pięć dwuosobowych pokoi, w tym jeden z łóżkiem podwójnym. W każdym z pomieszczeń noclegowych znajduje się łazienka. W budynku przystani odwiedzający mają możliwość skorzystania z zaplecza kuchennego. Do dyspozycji jest w pełni wyposażona kuchnia oraz miejsce do przygotowywania i spożywania posiłków. Dodatkowo budynek jest wyposażony w liczne sanitariaty, w tym prysznice oraz toalety, które są udostępnione dla wodniaków. Przystań jest w pełni przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Basen portowy Przystani Powiat Nakielski przeznaczony jest do bezpiecznego cumowania jachtów żaglowych i motorowych oraz innych jednostek rekreacyjnych, sportowych, wypoczynkowych i ratowniczych.

Na terenie otaczającym budynek przystani i basen portowy powstały: boisko do siatkowej piłki plażowej, plac zabaw, boisko do gry w boule, boisko do gry w badmintona, pole namiotowe oraz miejsca parkingowe dla przybywających na teren przystani.

Mieści się tu również wypożyczalnia sprzętu wodnego. Można wypożyczyć kajaki jednoosobowe, dwuosobowe oraz rowery wodne. Ponadto do dyspozycji są rowery miejskie oraz przyczepki do przewozu dzieci.

Zobacz w pobliżu

Szybki rozwój tego uznawanego za stolicę Krajny miasta nastąpił po wybudowaniu w XVIII w. Kanału Bydgoskiego. Wśród zabudowy miejskiej odnajdziecie wiele domów w historyzujących stylach. Szczególnie interesującym przykładem architektury neorenesansowej jest kościół pw. Św Wawrzyńca. Ponadto w mieście zachowało się 5 zabytkowych spichlerzy – w jednym z nich znajduje się obecnie Muzeum Ziemi Krajeńskiej.

Kontakt

ul. Notecka 4, 89-100 Nakło nad Notecią  
+48 660 782 490
 www.przystan.powiat-nakielski.pl
 dawid.konwinski@powiat-nakielski.pl
Skip to content