Home 9 Obiekt 9 Akwen Marina w Czerwonaku

Akwen Marina w Czerwonaku

tak
tak
tak
tak
tak
0.6 km
nie
tak
nie
nie
1.5 km

Jedna z najnowszych i najnowocześniejszych marin na Warcie. Położona jest około 8 km na północ od Poznania (234 km), na obrzeżach wsi Czerwonak. Przystosowana jest na cumowanie kilkunastu jednostek przy drewnianych pomostach pływających. Na kei dostęp do prądu i wody. Dostępny jest slip dla łodzi i kajaków. Na terenie mariny nie ma obiektów gastronomicznych, ale dla wodniaków przygotowano domek grillowy. Marina posiada własne pole biwakowe, a dla wygody turystów przygotowano również parking na 50 pojazdów. Istnieje również możliwość zaparkowania campera, podłączenie go do mediów i zrzut brudnej wody.

Sezon trwa od 1 kwietnia do 31 października. Marina jest dostępna w godzinach 07:00 – 22:00. Basen portowy jest oświetlony i chroniony przez całą dobę. W sezonie, od maja do września, kursuje tramwaj wodny. W tej chwili dostępne są jedynie rejsy w obrębie gminy, a jego dostępność jest uzależniona od stanu wody w Warcie.

Zobacz w pobliżu

Cumując na dłużej w Czerwonaku koniecznie należy zajrzeć do pobliskiej wsi Owińska, w której znajduje się zespół klasztorny zakonu cysterek, obejmujący również barokowy kościół Św. Jana Chrzciciela. Obecnie w dawnym klasztorze działa ośrodek szkolny dla dzieci niewidomych, przy którym funkcjonuje jedyne w Polsce muzeum tyflologiczne, czyli poświęcone kulturze osób niewidomych. Po drugiej stronie szosy pałac rodziny von Treskov. Do Owińsk najlepiej dojechać szynobusem, którego stacja znajduje się 500 m od mariny.

Czerwonak to także idealny punkt wypadowy dla pieszych i rowerowych wycieczek po Parku Krajobrazowym Puszcza Zielonka. W bezpośrednim sąsiedztwie wsi wznosi się najwyższy w okolicy szczyt – Góra Dziewicza, na szczycie której znajduje się wieża widokowa i węzeł szlaków pieszych.

Kontakt

ul. Portowa 1 62-004 Czerwonak  
+48 663 558 580
 www.akwenczerwonak.pl
 j.andrecka@akwenczerwonak.pl
Skip to content