Home 9 Obiekt 9 Stary Port w Poznaniu

Stary Port w Poznaniu

tak
tak
nie
nie
tak
0.3 km
tak
nie
nie
nie
1 km

Zlokalizowany w samym centrum Poznania Stary Port jest najlepszym miejscem na zacumowanie łodzi w mieście. Położony w odciętym zakolu Warty, w miejscu dawnego portu towarowego (stąd nazwa). Do dyspozycji wodniaków pomosty pływające, toalety, prysznice, pralnia oraz dostęp do wody i prądu na kei. Sezonowo działa punkt gastronomiczny oraz plenerowy bar. Przystań nie posiada własnego parkingu, najbliższe miejsca postojowe znajdują się w odległości kilkuset metrów. Na terenie nie ma możliwości rozbicia namiotu, ale w pobliżu znajdują się liczne obiekty noclegowe.

Przystań otwarta jest w okresie od 15.04 do 11.10 i jest całodobowo dozorowana. Korzystać z niej można bezpłatnie. Trwają przygotowania do budowy w Poznaniu całorocznej przystani.

Zobacz w pobliżu

Poznań to stolica i największe miasto Wielkopolski, pełne miejsc historycznych oraz słynące bogatym życiem kulturalnym, rozrywkowym i świetną gastronomią. Stary Port znajduje się w samym centrum miasta, tuż obok największych atrakcji.

Do najciekawszych miejsc należą Stare Miasto, z renesansowym ratuszem na którego wieży można o 12:00 zobaczyć słynne koziołki. Wyspa Ostrów Tumski to kolebka polskiej państwowości, a tamtejsza katedra jest nekropolią pierwszych władców Polski. Historię wyspy najlepiej odkrywać w Bramie Poznania.

Poznań może też poszczycić się aż dwoma zamkami: cesarskim, zbudowanym dla Kaisera Wilhelma II w 1910 roku i odbudowanym zamkiem królewskim, którego dzieje sięgają XIII wieku. Będąc w Poznaniu nie można odmówić sobie zanurzenia się w bogaty świat gastronomii: od tradycyjnych pyr z gzikiem i kaczki z pyzami po etniczne kuchnie Gruzji, Tybetu czy Kirgistanu. Obowiązkowym punktem programu są też rogale świętomarcińskie, które najlepiej smakują po wizycie w Rogalowym Muzeum Poznania.

Kontakt

ul. Piaskowa 13 61-753 Poznań  
+48 666 507 514
 www.rzekawartapoznania.pl
 rzeka@um.poznan.pl
Skip to content