Home 9 Obiekt 9 Przystań Portofino

Przystań Portofino

tak
tak
tak
tak
tak
0.7 km
tak
tak
tak
nie
0.8 km

Przystań Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Portofino” nad Jeziorem Pątnowskim oferuje 54 miejsca postojowe dla łodzi różnej wielkości, cumowanie w kei, dostęp do mediów, parking strzeżony, miejsca noclegowe, camping, pole namiotowe oraz miejsce na ognisko i grilla. Sezon trwa od 1 maja do 31 października.

Do dyspozycji gości są m.in. bar oraz restauracja, piaszczysta plaża, kort tenisowy, boiska do koszykówki i piłki plażowej, rowery wodne i kajaki, rejsy statkiem wycieczkowym oraz klub windsurfingowy.

 Zobacz w pobliżu 

Największymi atrakcjami w okolicy są gotyckie budowle: zamek rycerski i kościół pw. św. Andrzeja Apostoła. Nietypowa świątynia z ośmioboczną nawą nakryta jest unikalnym sklepieniem wspartym na jednym filarze w centrum kościoła. Będąc w środku warto przyjrzeć się kolekcji średniowiecznych herbów rycerskich. Znajdujący się w pobliżu murowany gotycki zamek był jednym z pierwszych zamków prywatnych na ziemiach polskich. Mieści się tu Muzeum Okręgowe. Obok zamku znajduje się mały skansen składający się z zagrody chłopskiej, dwóch wiatraków i kuźni.

Kontakt

ul. Ślesińska 42, 62-510 Konin  
+48 661 938 001
 www.portofinokonin.pl
 info@portofinokonin.pl
Skip to content