Home 9 Obiekt 9 Przystań KS Posnania

Przystań KS Posnania

tak
tak
tak
nie
tak
0.3 km
nie
nie
nie
nie
0.6 km

Przystań klubu sportowego Posnania, to jedna z dwóch większych przystani znajdujących się w Poznaniu. Położona na prawym brzegu Warty (244,50) posiada niewielki basen (nieodseparowany od głównego nurtu rzeki), pomost oraz slip dla łodzi i kajaków. Przystań nie pozwala na dłuższe cumowanie i nie zapewnia dostępu do prądu i wody. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się budynek KS Posnania, mieszczący klub fitness, siłownię, saunę i restaurację. W pobliżu kilka kolejnych miejsc gastronomicznych i sklepy. Klub posiada wypożyczalnię kajaków oraz organizuje spływy na Warcie.

Zobacz w pobliżu

Poznań to stolica i największe miasto Wielkopolski, pełne miejsc historycznych oraz słynące bogatym życiem kulturalnym, rozrywkowym i świetną gastronomią. W bezpośrednim otoczeniu przystani atrakcji jest niewiele, ale do centrum miasta jest zaledwie 1,5 km.

Do największych atrakcji należą Stare Miasto, z renesansowym ratuszem na którego wieży można o 12:00 zobaczyć słynne koziołki. Wyspa Ostrów Tumski to kolebka polskiej państwowości, a tamtejsza katedra jest nekropolią pierwszych władców Polski. Historię wyspy najlepiej odkrywać w Bramie Poznania.

Poznań może też poszczycić się aż dwoma zamkami: cesarskim, zbudowanym dla Kaisera Wilhelma II w 1910 roku i odbudowanym zamkiem królewskim, którego dzieje sięgają XIII wieku. Będąc w Poznaniu nie można odmówić sobie zanurzenia się w bogaty świat gastronomii: od tradycyjnych pyr z gzikiem i kaczki z pyzami po etniczne kuchnie Gruzji, Tybetu czy Kirgistanu. Obowiązkowym punktem programu są też rogale świętomarcińskie, które najlepiej smakują po wizycie w Rogalowym Muzeum Poznania.

Kontakt

ul. Wioślarska 72 61-136 Poznań  
+48 61 877 05 85
 https://przystanposnania.pl
 biuro@przystanposnania.pl
Skip to content